We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Rovnost

by V0NT

/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  Purchasable with gift card

    €7 EUR  or more

   

 • Full Digital Discography

  Get all 137 Stoned To Death releases available on Bandcamp and save 50%.

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality downloads of Korejsek (single), Písně od Bumbrle, všechno je úplně jiné, Malachite Cloud, Z Druhé Strany, Rovnost Remixes, Raise the Dead, I've Never Met A Stranger, and 129 more. , and , .

  Purchasable with gift card

    €206.34 EUR or more (50% OFF)

   

 • Vinyl Edition
  Record/Vinyl + Digital Album

  Black vinyl, limited to 250 copies, only 100 copies available via Stoned to Death.

  Includes unlimited streaming of Rovnost via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

  Sold Out

1.
- 01:08
2.
Tam někde v dálce duní bouřka Tam někde v dálce žije svět A tady stojí čas Tady jsme my A s námi je tu strach Uhýbat pohledy a zvedat ruce Jít stále vpřed, mít správnou tvář. Nepřestat tleskat, dokud se jásá Nepřestat slavit, dokud je co Vždycky tě vidí Vždycky tě slyší Vždycky o tobě někdo ví Záleží na tom, jestli existují? Ve vchodě vedle se to stalo. Nepřestat tleskat, dokud se jásá Nepřestat slavit, dokud je co Tvé místo je střed Tam se nejlíp schováš Tvé místo je ticho A nepřestávej dřív Vždycky tě vidí Vždycky tě slyší Vždycky o tobě někdo ví Vždycky tě vidí Vždycky tě slyší Vždycky tě někdo zná Inspirováno atmosférou strachu a dobou, kdy vybočit mohlo znamenat rozsudek smrti.
3.
Nic není tak pevný, aby to nešlo zlomit Nic není tak silný, aby to nešlo zabít Jak ti můžeme pomoci? Co pro tebe můžeme udělat? Kdo jsi byl? A kdo jsi právě teď? Čemu má dneska člověk věřit Vždyť všechny kytky uschly Pro co má dneska člověk žít Když neplatí nic z toho, co jsme žili Čemu má člověk dneska věřit Když všechny květy uschly Čemu má dneska člověk věřit Vždyť slibovali ráj Ohnout se umíš Víš kdy, před kým a jak Nikomu neublížíš Modli se a pracuj Drž hubu a krok Modli se a pracuj A buď rád, že můžeš Vždycky můžeš být platnější Vždycky můžeš pomoct víc Vždyť jsi nikomu neublížil Tahal jsi je vlastně za nos Vždycky můžeš být platnější Vždycky můžeš pomoct víc Vždyť jsi nikomu neublížil Svým způsobem hrdina Černější než černá Po očistci přijde ráj O konfliktu víry a moci, síly a slabosti, ideálů a vlastního prospěchu.
4.
Kanál 06:59
Tisíce rukou hrálo tuhle hru Tisíce těl zůstalo navždy ležet Tisíce duší ztracených a zatracených Tisíce dní, co mohly být lepší Díra nebyla dost hluboká Tak, aby měla smysl Po krátkém potlesku se obrátíme v nicotu Výkladní skříň zmaru Kámen, kanál, uhlí Tuhle hru nejde hrát A všude čeká smrt A nikde není naděje A ty máš snahu přežít I přes absenci štěstí Páteř překážela vždycky Tak uhas oheň v očích Páteř se nehodila nikdy Tak poslechni a třeba ti to vyjde Třeba tě vyberou v té správné chvíli Jsou čísla směrem vzhůru a čísla směrem pryč Možná ti budou tleskat A možná jen odečtou tvé kosti Možná světem poletí tvé jméno A možná tě spálí bez obřadu Nikde to není psáno Záleží na tom, jaké dostaneš číslo Jsou čísla směrem vzhůru a čísla směrem pryč Nebylo jasný, kam půjdeš Kámen kanál uhlí Nebylo jasný s kým Kámen kanál uhlí Přesto víš, jak skončíš Kámen kanál uhlí Neřekli ti ani proč A přesto ses přiznal Není důležitý proč Jsou čísla směrem vzhůru a čísla směrem pryč O tom, že není potřeba vina, aby přišel trest.
5.
Kříže 05:21
Zapadlí ve vrstvách patosu Hledáme správná slova Jak ukázat, za čím stojíme Předvést všem, kdo jsme Morálka je neotřesitelná Hodnoty jsou pevné Instinkty se ztrácí, ale neztrácí se tvář Pořád jsem ten jeden, i když se měním Není nic jistého v životě lidském Kolik jich umřelo přibitých na křížích? Kolik jich přežilo? A co je jinak? Pomníky stojí a padají Stejně jako hlavy Nechat si zatleskat a sám se hladit. Stavitel pomníků se dočkal mramoru. Kolik jich umřelo přibitých na křížích? Kolik jich přežilo? A co je jinak? Pomníky stojí a padají Stejně jako hlavy Inspirováno osudem Zdeňka Nejedlého, ministra kultury Gottwaldovy vlády, spisovatele a historika.
6.
Rovnost 04:39
Pochodovým krokem vykročíme na věčnost Síla přesvědčení není rozhodující Když mrzne, tak zmrzneš Když hoří, uhoříš Přijmeš a poslechneš Přijmeš a přežiješ Nebo tam budeš stát a vstoupíš na věčnost Zde jsme si všichni rovni Rovnost je začátek a konec Zde jsme si všichni rovni Rovnost je život a smrt Vojáci míru bojují prací rukou Válka je mír Strach je bezpečí Nesmíš to odmítat, stavět se zády k míru Přežití myšlenky je víc než život Železná pěst drtí holubici míru Křídla se zlomí stejně jako víra Že může být i něco víc Že stojí za to věřit Přijmeš a poslechneš Přijmeš a přežiješ Nebo tam budeš stát U brány nikdo nečeká Nebo to vydržíš A nezmění se vůbec nic O lágrech, poslušnosti a práci jako cestě ke svobodě.

about

“A to se tam bude takhle zpívat celou dobu,” ptají se mě vyděšení metal fans z pošumaví. Kamaráde, zpívat se tam bude lecjak, ale stoka to bude pořád stejná. V0NT se vrací zpět, a tentokrát si celej kus asfaltu nechali pro sebe, žádná dělba, žádná rovnost, kořist patří všechna trojici maskovaných záškodníků z Nuslí a přilehlého okolí. Víko kanálu zůstalo otevřené a kdo do něj vlítne, tomu zůstanou jen nepěkně promáčený levisky a smutný oči pro pláč. Šest skladeb adrenalinem přeplněného techno metalu, jedna z nich je teda tzv. Intro, ale zbytek by se bez problému uplatnil jako alternativní soundtrack ke Komandu nebo dancefloor party pro promaštěný transformery. Minulost téhle trojice není třeba zmiňovat, ale rovnice je jasná: o co byli chlapci dřív hodní, o to musí být více zlí ve všech svých současných inkarnacích. Jiná cesta do pekla nevede. Tábore bólu, tábore žáhu, ten kdo tě znal, vždy proklínal.

Album ROVNOST vychází v edici 250 kusů. Vyšlo v kolaboraci V0NT, Rope or Guillotine a Stoned to Death.

Engineering: V0NT / Master: Amak / Artwork: Nejc

credits

released December 10, 2021

Recorded and mixed by V0NT
Mastered by Amak

license

all rights reserved

tags

about

Stoned To Death Czech Republic

STONED TO DEATH records

Est. 2012 in Pardubice, Czech Republic

Owned and currated by half dozen of dirty weed smoking beer drinking krautrockin bears!

Focus: Czech underground / experimental / avantguarde scene. With quite frequent detours into worldwide ug.

Comtact: seekharbor@gmail.com
... more

contact / help

Contact Stoned To Death

Streaming and
Download help

Shipping and returns

Redeem code

Report this album or account

If you like Rovnost, you may also like: