We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Povodí Oh​ř​e

by Povodí Ohře

/
 • Streaming + Download

  Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.
  Purchasable with gift card

    name your price

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  CD version of self titled debut from Povodí ohře. Edition of 500 digipack cd's.

  Includes unlimited streaming of Povodí Ohře via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 2 days

    €10 EUR or more 

   

 • Full Digital Discography

  Get all 137 Stoned To Death releases available on Bandcamp and save 50%.

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality downloads of Korejsek (single), Písně od Bumbrle, všechno je úplně jiné, Malachite Cloud, Z Druhé Strany, Rovnost Remixes, Raise the Dead, I've Never Met A Stranger, and 129 more. , and , .

  Purchasable with gift card

    €206.34 EUR or more (50% OFF)

   

 • Vinyl version (180 g / gatefold)
  Record/Vinyl + Digital Album

  Includes unlimited streaming of Povodí Ohře via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

  Sold Out

 • Tape
  Cassette + Digital Album

  Pro dubbed version of self titled debut from Povodí Ohře. Duplicated by Headless Duplicated Tapes. Limited edition of 80 tapes.

  Includes unlimited streaming of Povodí Ohře via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

  Sold Out

1.
Za Zdí 03:30
Jsou staré hřbitovy, kde už se nepohřbívá. Jdeš kolem náhrobků a za zdí někdo sténá. Jsou staré hřbitovy, kde už se nepohřbívá. Za ženou se vlekou psi a za zdí někdo sténá. Jsou staré hřbitovy, po zápražích rozcouraná krev. Na střelnicích se střílí, z hospody cáká krev. Na motivy básně Zbyňka Hejdy Před poutí ze sbírky A tady všude muziky je plno.
2.
Fanatická víra, temné charisma… Druhá světová válka. Navždy čnící maják v dějinách městských. Škvára zadřená v srdcích a dlaních… Oněmělý jazyk, polopolknuté vlasy, obrazy výstavních a soudních síních. Arogance, egoismus, cynismus, sobectví … Nabubřelost a odpovědnost za budoucnost? Na to se zeptejte andělů a našich paní. To jsme my, chlapi z Povodí Ohře!
3.
Za Moskvou jsou všechny ulice slepý. Je v nich něco z ženský. Na jednu stranu jsou venkovský, na druhu městský. Slepý ulice za Moskvou jsou trochu jako vagína. Na jedný straně bydlí hlupáci, na druhý - spodina. V slepejch ulících za Moskvou se toho moc neděje: na jedný straně pajšlujou prací prášky, na druhý jsou ubytovny a koleje. V slepý ulici zarostlý kopřivou, s učitelem, co chlastá, čínskou gymnastiku trénujou žáci Kosťa, Serjoža a Nasťa. Slepý ulice, bordelu a svinstva nánosy … Kalhotky ve větvích vlajou, prezervativy roztrhaný na kusy. Z dlaždic se beton sype. Z popelnic přetejkaj odpadky. V létě, když rozkvetou lípy, na jednu noc se tu uzavíraj morganatický sňatky. Vždyť každý musí mít v životě šanci se napravit, něco změnit. A jestli seš ty, slepá ulice, podobná vagíně - může se z tebe něco dobrýho narodit. Fragmenty básne Andreje Rodinova Ze Slepých ulic za Moskvou
4.
Kozel Stará 03:14
Ještě se mu zableskne ve žlutých očích… Když mluví o ženách slonovině a dalekých zemích kozel stará Přiložím dlaň k špinavému oknu potácí se, potí, plive, močí Ne tančí… už jí svírá bledá stehna Je jedno, že to stojí peníze a duši Je jedno, kám půjde do hor či plání Nebo si jen sedne k otevřeným dveřím Je jedno, že to stojí peníze a duši kozel stará
5.
KPP 04:31
Pořád se vám stýská? Po studeném míru na věčné časy Pořád se vám stýská? Po kultu Smrtihlava, zaťaté pěsti Naleštěné kulovnice modly v lesích Klub přátel pohraničí Žijeme ve společnosti kde drát jen kosmeticky ošetřuje chrup Už se těší až se roztočí a nebude to jen kolem polí a luk. Soudruzi, doba vám nahrává!
6.
Propaganda 04:17
Boha jsme ztratili - už dávno A lásky nejsme schopni - zřejmě V téhle všeobjímající zkorumpovaný sračce Propaganda - života s smrti Propaganda - pěnez a války Propaganda - nemoci a léků Propaganda - rodiny a vzdělávání k hovnu … když si blbej tak si blbej Udušeni vlastním egem S doktorem u prdele Utrhni si - vem si co nejvíc dokut to jde k hovnu… když si blbej tak si blbej Amen s tebou … Bůh s vámi … Ladislav Janoušek - soukromá korespondence upraveno
7.
Ostrovy 06:23
Ostrovy - kde nikdy nepřistanem Ostrovy - kde nikdy nevystoupíme Ostrovy - pokryté vegetací Ostrovy - němé Ostrovy - bezejmené Hazím boty a pas přes palubu, protože bych rád přišel až k vám Fragment básně Blaise Cendrarse
8.
Vracím se z hospody domů kolem chrámu … Nehtem dlouhým a špinavým že by mi snad i Holan záviděl … protrhnu si kapsu Oběživo padá do bot a na kočičí hlavy Sehnu se a za zdí magický obřad eucharistie Kolik lidí ještě skočí z věže - nemáte strach … Chudí berou do ruky osud svůj - tentokrát dojde i na okapy A já klečím a sbírám ty svý marnotratnosti.

about

Ještě pořád se vám stýská? Už toho není třeba, debut deska Povodí Ohře vychází 21. června ve vinylovém a digitálním formátu. Osm skladeb pořízených pod dohledem Dana Šatry (L'Point) v sobě nese specifický otisk švech členů Povodí. Přesně takhle to zní, když se do zkušebny zavřou lidi z kapel jako Climatizado, Skupina Štestí, Esgmeq anebo Esazlesa. Fanatická víra, temné charisma!

Povodí Ohře. Kapela, kde se sešli sklepní rock veteráni s chebsko plzeňskou omladinou, ze skříní vytáhli ty nejdelikátnější košile a začli hrát hezky s gustem, tak jak to mají ještěři nejraději. Roots rock, gotické country, heavy blues a kovbojka po česku.

Nálada jak v baru z horšího konce města. Celkem prdel, ale taky by mohlo padnout pár facek. Lyricky deska navazuje na předchozí tvorbu Sisiho, kterou dobře známe z Esgmeq nebo Skupiny Štěstí. Kromě vlastních textů se Sisi obrací i k dílu Andreje Rodinova, Zbyňka Hejdy, Blaise Cendrarse anebo osobní korespondecí s basákem Ladislavem Janouškem.

Pořád se vám stýská?
Po studeném míru
na večné časy

Pořád se vám stýská?
Po křišťálově čisté magii …

Pořád se vám stýská?
Po kultu Smrtihlava,
zaťaté pěsti

Naleštěné kulovnice
modly v lesích
Klub přátel pohraničí

Žijeme ve společnosti
kde drát jen kosmeticky
ošetřuje chrup

Už se těší až se až se roztočí
a nebude to jenom kolem polí a luk.

Soudruzi, doba vám nahrává!

credits

released June 6, 2018

SISI - zpěv / texty
Honza - bicí / perkuse
Bouše - cigar box / kytara
Ladon - basa
pan Mže - kytara
Kafín - crew

Nahrál a smíchal Dan Šatra, studio Stereo Mysterio, Praha duben 2017. Mastering: Amag Golden HIVE studio.

Cover art: pan Mže, foto: Matěj Hošek, Cover / dtp: Studio Petrohrad

Booking: povodiohre.booking@gmail.com

license

all rights reserved

tags

about

Stoned To Death Czech Republic

STONED TO DEATH records

Est. 2012 in Pardubice, Czech Republic

Owned and currated by half dozen of dirty weed smoking beer drinking krautrockin bears!

Focus: Czech underground / experimental / avantguarde scene. With quite frequent detours into worldwide ug.

Comtact: seekharbor@gmail.com
... more

contact / help

Contact Stoned To Death

Streaming and
Download help

Shipping and returns

Redeem code

Report this album or account

If you like Povodí Ohře, you may also like: